Ebooki

Tradycyjna książka vs ebook. Co wybrać?

Posted on in Ebooki

Na polskim rynku pojawia się coraz większa liczba ebooków, na które odnotowuje się spore zapotrzebowanie. Zainteresowanie ebookami bierze się z tego, że są one wygodniejsze w użytkowaniu niż zwykła książka oraz często dużo ciekawsze pod kątem wizualnym.

Poza tym w łatwy sposób ma się do nich dostęp, np. za pomocą sieci internetowej. Nie trzeba udawać się wtedy do biblioteki, aby wypożyczyć jakąś książkę, a można ją sobie puścić przed snem, dzięki czemu lepiej utrwali się ona w głowie. Jak widać różnice pomiędzy tradycyjnymi książkami a ebookami są kolosalne, jednak nie wszystkie osoby decydują się na korzystanie z ebooków. Niektórzy wolą tradycyjne książki, ponieważ lubią np. ich zapach oraz są przyzwyczajeni do takiego sposobu czytania książek, których jest ich zdaniem najlepszy.

Korzyści płynące z dostępu do ebooków

Ebook ma to do siebie, że można przeczytać taką książkę praktycznie w każdym miejscu, w dowolnym momencie, jeśli tylko ma się połączenie z siecią internetową. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie każda książka na rynku dostępna jest w wersji cyfrowej, więc niekiedy można natrafić na jakieś rozczarowujące niespodzianki z tym związane. Ebook zapewnia zainteresowanym większą swobodę, ponieważ jeśli czyta się taką książkę na specjalnym czytniku nie trzeba obawiać się o dobre źródło światła nawet późnym wieczorem. W przypadku tradycyjnych książek oczy męczą się dużo szybciej, ponieważ późnym wieczorem trudno jest czytać zwykłe książki, gdy ma się do dyspozycji tylko lampkę nocną obok łóżka. Dodatkowo książki tradycyjne posiadające kilkaset stron nie wyglądają zbyt dobrze dla prostego czytelnika, dlatego też w takich sytuacjach często wybierany jest ebook. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy dana książka dostępna jest w wersji cyfrowej.

Wygodniejsza forma

Jak widać ebook to zdecydowanie wygodniejsza forma, jednak w opinii wielu osób takie książki nie posiadają tego klimatu, którego wymaga się od książek. Tradycyjną książkę można poczuć na własnej skórze, można ją powąchać, aby od razu poczuć się lepiej i mieć pewność, że przeczyta się zaraz niezwykłe dzieło. Większość osób w dzisiejszych czasach stawia jednak na wygodę, dlatego też tradycyjne książki odchodzą powoli w zapomnienie, jednak trudno wyobrazić sobie to, że ktoś daje w formie prezentu drugiej osobie ebooka. W ramach prezentu idealnie sprawdzają się książki tradycyjne, na które również odnotowuje się dalej spore zapotrzebowanie, a każdy musi samodzielnie podjąć decyzję, która wersja jest dla niego lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *