Kim jest antykwariusz?
Książki

Kim jest antykwariusz?

Posted on in Książki

Zawód antykwariusza nie jest może bardzo popularny na terenie Polski, ale praktycznie każda osoba może w dowolnym momencie zostać antykwariuszem. Wystarczy znać się na książkach, antykach i robić to z zamiłowaniem oraz pasją, a wtedy można otworzyć swój własny antykwariat lub zatrudnić się w takim, który już od dłuższego czasu funkcjonuje w danym mieście.

Pracownik antykwariatu musi się jednak dobrze znać na rzeczy, ponieważ osoby udające się do antykwariatów często potrzebują fachowej pomocy i oczekują tego, że w takim miejscu ją otrzymają. Antykwariusze powinni więc wiedzieć wszystko, co najważniejsze na temat antyków, starych mebli, książek, płyt winylowych, itd. Dzięki temu taka osoba będzie w stanie skutecznie doradzić klientowi, ale też odpowiednio wycenić przedmioty, które zostaną przez niego przyniesione do antykwariatu, co wcale nie jest łatwe w realizacji.

Znajomość historii oraz sztuki

Zwykle antykwariuszami zostają osoby, które mają dużo wolnego czasu, lubią stare rzeczy i przywiązują do nich ogromną wagę, chociaż ich wartość często nie jest zbyt wysoka. Antykwariusz powinien dobrze znać się na historii oraz sztuce, wtedy będzie odpowiednio wykonywał wszystkie swoje obowiązki. Zawsze można popracować najpierw na czyjś rachunek, aby zobaczyć od środka, jak wygląda konkretnie praca antykwariusza, a potem można się tym zajmować samodzielnie, jeśli ktoś oczywiście czuje do tego powołanie. Otworzenie własnego antykwariatu nie jest zbyt kosztownym przedsięwzięciem, a zapotrzebowanie na takie usługi cały czas jest spore, dlatego też z pewnością na brak klientów nie będzie się w tym przypadku narzekało. Antykwariusz zajmuje się podpisywaniem umów sprzedaży oraz kupna z poszczególnymi klientami, dlatego musi się bardzo angażować w wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, aby nie popełnić żadnego rażącego błędu.

Odsprzedanie zakupionych przedmiotów

Antykwariusze zarabiają na tym, że wyceniają najpierw przedmioty przynoszone przez klientów, a jeśli im się one spodobają to składają klientowi ofertę kupna danego przedmiotu. Wiadomo, że najpierw trzeba jednak zająć się profesjonalną wyceną takich przedmiotów, co dobremu antykwariuszowi nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Antykwariusz zarabia na tym, że odsprzedaje zakupione przedmioty po nieco wyższej cenie, wiele zależy od tego, jaką konkretnie wartość ma dany przedmiot. W takich miejscach sprzedawać można różne rzeczy, choć najczęściej są to antyki typu meble, czy też obrazy i stare książki. Wtedy można liczyć na zysk.

Lista 6 najpopularniejszych antykwariatów w Polsce:

1. Antykwariat Książkowo-Muzyczny Amicus
Adres: ul. Piłsudskiego 37B (I piętro), 05-091 Ząbki
Telefon:+48 514 092 499
E-mail: antykwariat.amicus@gmail.com
https://www.antykwariat-amicus.pl/

2. Antykwariat Kwadryga
Adres: ul. Wilcza 29 A lok.25, 00-544 Warszawa
Telefon: 22 622 11 54
E-mail: antykwariat@kwadryga.com

3. Antykwariat i księgarnia – Tezeusz
Adres: Lubień 1119, 34-734 Lubień
Telefon: 18 549 20 10
E-mail: sklep@tezeusz.pl

4. Antykwariat Bazar
Adres: ul. Piotrkowska 37, Łódź
Telefon: 42 207 34 77
E-mail: antykwariatbazar@tlen.pl

5. Antykwariat Skrypt
Adres: ul. Jabłonowskich 9, 31-114 Kraków
Telefon: 12 430 10 29
E-mail: skrypt@skrypt.com.pl

6. ANTYKWARIAT “RARA AVIS”
Adres: ul. Szpitalna 11, 31-024 Kraków
Telefon: (+48) 12 422 03 90
E-mail: raraavis@raraavis.krakow.pl

Co to jest antykwariat?

Antykwariat to miejce gdzie możesz kupić używane książki w niskiej cenie. W antykwariacie znajdują się w większości wydania, których nie znajdziesz już w księgarniach.

Kim jest antykwariusz?

Antykwariusz czyli inaczej miłośnik książek, który pracuje w antykwariacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *