Gdzie kupować ebooki? Skąd pobierać książki za darmo?
Ebooki

Gdzie kupować ebooki? Skąd pobierać książki za darmo?

Posted on in Ebooki

Ebooki szturmem przejęły władzę nad biblioteczkami wielu osób, które – zamiast gromadzić książki na drewnianych półkach – kolekcjonują je na czytnikach, tabletach czy telefonach. Nie ma czemu się dziwić. Papierowe książki są bardzo często dużo droższe od tych w wersji elektronicznej. Do tego dochodzi także problem zagospodarowania przestrzeni – tradycyjne publikacje zajmują ogromną ilość miejsca i nierzadko kurzą się tylko na naszych półkach, gdy tymczasem setki ebooków bez problemu mieszczą się w niewielkim urządzeniu. Gdzie zatem najlepiej kupować elektroniczne wersje książek, by nie przepłacać? A może istnieje jakiś sposób, by otrzymać je za darmo?

Kupowanie ebooków

Właściwie każda księgarnia internetowa ma w swojej ofercie możliwość zakupienia ebooków – dotyczy to Empiku, Świata Książki czy Gandalfa, ale także miejsc typowo nastawionych na sprzedaż wersji elektronicznych. Najpopularniejszymi są Legimi, które umożliwia wykupienie pakietu i korzystanie z nieograniczonej ilości publikacji, Virtualo, Woblink, Publio czy Nexto. Warto jednak, tak samo jak w przypadku innych produktów, korzystać z porównywarek cenowych, które umożliwią nam wybranie najkorzystniejszej opcji. Tego typu platformą, ukazującą oferty różnych księgarni, jest UpolujEbooka.pl. Ebooków możemy także szukać u źródła, czyli u wydawców.

Na stronach wydawnictw nierzadko istnieje możliwość kupienia elektronicznych wersji książek, także w korzystnych cenach, zwłaszcza w pakietach. A skoro o pakietach mowa – na stronie Bookrage znajdziecie zestawy ebooków (a także tradycyjnych książek), które można kupić za symboliczne kwoty. Sprawdźcie, naprawdę warto. Dodatkowo wiele antykwariatów, idąc z duchem czasu, dostosowuje się do potrzeb swoich klientów i umożliwia im kupowanie nie tylko ebooków, ale także audiobooków. To prawdziwa rewolucja, choć z pewnością niebawem stanie się to normą. Jednym z antykwariatów, który wprowadził już możliwość zakupu ebooków lub audiobooków jest warszawski antykwariat Amicus.

Czy ebooki można pobrać za darmo?

W sieci znajdziemy także wiele miejsc, które udostępniają ebooki całkowicie bezpłatnie. Najpopularniejszą tego typu stroną są Wolne Lektury, jednak tam “uwolnione” książki zwykle są lekturami bądź publikacjami sprzed wielu lat. Również na serwisach Bookini i Chmura Czytania, znajdziemy przede wszystkim klasykę literatury. Jeśli szukamy darmowych nowości w formie ebooków, powinniśmy zorientować się, czy biblioteka w Waszym mieście nie umożliwia kodów do bezpłatnego korzystania z Legimi. Wiele bibliotek publicznych decyduje się na taki krok, gdyż wie, że czytelnicy przerzucili się z papieru na wersje elektroniczne. Sprawdźcie – być może nowości na czytnik macie na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *