5 powodów dlaczego ludzie nie czytają ebooków
Ebooki

5 powodów dlaczego nie czytamy ebooków

Posted on in Ebooki

E-booki są jedną z najlepszych form czytania książek. Możemy je czytać dosłownie wszędzie, czy to jadąc pociągiem na wycieczkę, czy to siedząc wygodnie w parku na ławce. Nie musimy ze sobą nosić grubej i ciężkiej książki, tylko wystarczy nam do tego lekki tablet lub czytamy e-booki na swoim komputerze. Jak zawsze są zwolennicy oraz przeciwnicy czytania e-booków i dzisiaj wyjaśnimy sobie, dlaczego ludzie nie chcą czytać e-booków.

5 powodów, dlaczego nie czytam e-booków

1. E-booki nie mają zapachu

Większość ludzi, kiedy kupuje nową książkę i ją otwiera to czuję ten specyficzny zapach drukarski. Każda następna otwierana strona wyzwala ten niesamowity aromat, który znany jest każdemu z nas. Niestety e-booki tego nie mają i dlatego wiele osób, mimo iż książki są droższe to wybiera drukowaną książkę. Głównie ze względu na to, że mają one ten specyficzny zapach. Dodatkowo można książkę dotknąć, zagiąć kartki z najważniejszymi informacjami czy też podkreślić istotne informacje znalezione w książce drukowanej.

2. Od ekranu bolą oczy

Kiedy czytamy zwykłą ukochaną książka to nie widzimy tego migoczącego ekranu, tak jak to jest w przypadku tabletów czy też laptopów. Już po 8 godzinach pracy przy komputerze nie mamy ochoty, aby dalej wpatrywać się ekran komputera więc z pewnością nie będzie nam się chciało wieczorem włączać po cenie komputera, aby przeczytać e-booka na komputerze. Dlatego większość osób wybiera książkę drukowaną, mimo iż jest ona droższa od e-booka.

3. E-booki nie są dobrym pomysłem na prezent

Kiedy mamy w rodzinie osoby, które lubią czytać książki, to zawsze na urodziny możemy takiej osobie dać na prezent nową książkę i będzie o nas tego zachwycona. Natomiast kiedy chcielibyśmy podarować jej e-booka, no to jest to jak najbardziej możliwe, ale nie będzie to tak fajnym prezentem, jak piękna drukowana książka. W Polsce rozdawanie prezentów w postaci plików multimedialnych jeszcze nie jest tak modne, jak na zachodzie i dlatego jest to kolejny powód, dla którego nie czytamy e-booków, tylko wybieramy drukowane książki.

4. Nie umiemy ich obsługiwać

Starsze osoby zdecydowanie przyzwyczajone są do czytania zwykłych drukowanych książek i dla nich czytanie e-booków jest czymś zupełnie nowym. Oczywiście możemy ich wyedukować w tym temacie i pokazać jak obsługiwać czytnik e-booków, ale te osoby, które od lat przyzwyczajone są do drukowanej książki to już zawsze będą chciały czytać tylko drukowane pisma i ciężko będzie je przekonać do tego, aby zaczęły czytać e-booki. Z kolei najmłodsze pokolenie, może i potrafi obsługiwać czytniki do e-booków, ale podarowanie dziecku książki, która posiada wiele obrazków i jest pisana w pięknej formie historii będzie powodowało, że dziecko częściej i chętniej będzie przeglądać książkę, niż siadać do komputera i włączać czytnik, aby przeczytać e-booka.

5. Czytanie e-booków to droga inwestycja

Żeby przeczytać e-booka musimy posiadać do tego odpowiedni komputer lub tablet albo jakieś inne urządzenie, które obsługuje czytnik e-booków. Jeżeli nie posiadamy takiego urządzenia, to będziemy musieli je zakupić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i to często niemałymi. Dostęp do nowoczesnej technologii powinien być zdecydowanie łatwiejsze, dzięki czemu więcej osób przekonalibyśmy do czytania e-booków i czytalibyśmy nawet i więcej w ciągu jednego roku, gdyż e-booki możemy kupić znacznie szybciej oraz znacznie taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *